Chcesz się poczuć pewnie w nowych okularach? Przeczytaj kilka naszych wskazówek i prawidłowo dobierz kształt do swojej twarzy!

Czy moja twarz ma okrągły kształt?

Rozpoznać jaki kształt ma nasza twarz można na kilka sposobów. Jednym z nich jest wykonanie zdjęcia z odsłoniętą twarzą. Następnie powinniśmy narysować jedną linię pionową od środka czoła do brody oraz jedną linię poziomą, mniej więcej na środku nosa. Posiadaczy okrągłej twarzy cechują się  bardzo delikatną linią żuchwy. Różnica szerokości i wysokości twarzy jest niewielka.

Jakie okulary do okrągłej twarzy pasują najlepiej?

Idealne oprawki pozwolą wyostrzyć rysy właściciela okrągłej twarzy. Wybierając modele okularów warto zwrócić swoją uwagę w stronę tych bardziej prostokątnych, o ostrych krawędziach, które doskonale kontrastują z okrągłym kształtem twarzy. Takie oprawki wizualnie wyszczuplają twarz. Dobrym wyborem będą również oprawki z wąskimi szkłami. Warto pamiętać, że przy wyborze okularów lepiej wybrać te, które nie będą dotykały naszych policzków, dzięki czemu okulary nie będą zbytnio parować i nie będą się ruszać wraz z naszą mimiką.

Przy wyborze okularów warto również wybrać odpowiedni kolor oprawek. Najlepszym wyborem będą oprawy o wyrazistych, ciemnych kolorach.

Wybierając okulary warto nie tylko zwracać uwagę na wygląd opraw, ale także na ich wygodę użytkowania, czy rodzaj soczewek okularowych, od których również będzie zależał komfort użytkowania okularów.