Czasy, kiedy hasło "okularnica" było powiązane ze złośliwym śmiechem kolegów i koleżanek z podstawówki, minęły już dawno. Dziś, okulary korekcyjne nie są powodem do wstydu, a stanowią modny dodatek do wielu stylizacj, a także są oznaką troski o własne zdrowie. Sięgają po nie również osoby bez wady wzroku - aby chronić oczy przed szkodliwym niebieskim światłem monitora lub  promieniowaniem UV.

Idealne oprawki dla blondynki - jak je znaleźć?

Oprócz podstawowego zadania okularów - odpowiedniej korekcji wady wzroku okulary mogą stanowić również ważny element naszego wyglądu. Dobór odpowiedniego modelu oprawy nie musi być trudny! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, które ułatwią znalezienie idealnego rozwiązania:

1. Ważne, aby przy doborze odpowiednich oprawek kierować się kształtem naszej twarzy. Styliści zalecają, aby decydować się na oprawki, których kształt jest inny, tzn. dla osób o kwadratowym zarysie twarzy, poleca się oprawki owalne lub okrągłe, a dla tych z raczej okrągłym obliczem - kwadratowe. Więcej o tym, jak dobrać okulary do kształtu twarzy możesz przeczytać na naszym blogu.

2. Kolejnym ważnym aspektem są rysy twarzy. Jeśli posiadasz delikatną, drobna twarz staraj się dobać oprawki tak, by jej nie zasłoniły- dobrym rozwiązaniem będą też cienkie oprawki w spokojnych kolorach. Zdecydowane rysy pozwalają na więcej szaleństwa - możesz wybierać spośród mocnych kolorów i masywniejszych oprawek.

Jakie oprawki dla blondynek, a jakie dla brunetek? Czy kolor ma znaczenie?

Dobór kolorów to przede wszystkim kwestia gustu i tego, w czym czujemy się najlepiej. Warto jednak pamiętać, że kolor włosów odgrywa ważną rolę w naszym wizerunku. Wybierając okulary dla blondynek powinniśmy brać pod uwagę jaśniejsze kolory, np. pastele , a dla odważnych - czerwień. Brunetkom poleca się ciemniejsze, mocne barwy - zieleń, granat.

Decydując się na konkretny kolor oprawek, należy wziąć pod uwagę również barwy, które dominują w naszej garderobie. Beże, biel oraz inne jasne, pastelowe odcienie znacznie lepiej będą wyglądać w parze z delikatniejszymi oprawkami. Bardziej wyraziste barwy okularów trafią na pewno do wielbicielek zwariowanych outfitów, wyróżniających się z tłumu.

Klasyczne rozwiązania

Wyjątkiem kolorystycznym, o którym warto wspomnieć, jest czerń. Czarne oprawki będą pasować każdej kobiecie i doskonale współgrać z każdą paletą kolorów. Klasyczne okulary subtelnie podkreślają wyczucie stylu ich właścicielki i pozwalają na wykorzystanie w stylizacji mocniejszy dodatków. Czerń - to idealny kolor oprawek dla blondynek, zwłaszcza cienkich, drucianych, które doskonale akcentują subtelną urodę posiadaczek jasnych włosów. Brunetki i szatynki, również mogą liczyć na podkreślenie swoich wdzięków za pomocą czarnej oprawki, mogą też wybierać spośród masywniejszych, bardziej wyrazistych elementów. Czerń okularów pasuje do każdej sytuacji oraz stroju.

Wybór okularów to kwestia bardzo indywidualna, zależna nie tylko od wyglądu naszej twarzy, ale także od naszego gustu.