W naszym sklepie przedstawiamy ofertę oprawek które łączą w sobie piękno, oryginalny design i wysoką jakość. Dzięki nim będziesz wyglądać modnie i - co równie ważne - czuć się komfortowo. Prezentowane przez nas okulary dobraliśmy tak, by stanowiły one gustowny element stylizacji.

Oprawka do kdadratowe twarzy

Ray-Ban RX 7046 5365


Jak dopasować oprawki do naszego wyglądu?


Przy wyborze okularów należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów które przełożą się na komfort użytkowania. Komfort jest szczególnie ważny, jeśli nosimy okulary przez kilka lub kilkanaście godzin dziennie.
1. Ważne, aby przy zakładaniu okularów opierały się one dobrze na nosie, aby między mostkiem okularów a nosem nie tworzyła się przestrzeń. Unikniemy w ten sposób większych odcisków.

2. Odległość od oczu nie może być ani zbyt mała, ani zbyt duża. Przy zbyt małej odległości możemy mieć dyskomfort przy mruganiu, więc też musimy brać pod uwagę długość rzęs. Przy zbyt dużej odległości możemy mieć wrażenie mniejszego pola widzenia.  

3. Kolejnym istotnym elementem jest długość zauszników. Odpowiednio długie zauszniki sprawiają, że konstrukcja okularów będzie lepiej się opierać się, co ma niebagatelne znaczenie podczas ich noszenia.

 

Jak rozpoznać kwadratową twarz?

Pierwszą cechą typowo kwadratowej twarzy, jest jej specyficzna, podłużna budowa, sprawiająca wrażenie mocno osadzonej na szyi. Kolejną cechą tego typu twarzy jest silnie zaznaczona szczęka, charakterystyczna dla męskiego typu urody.

 

Odpowiednie okulary dla kwadratowej twarzy

Odpowiednie okulary dla kwadratowej twarzy

Idealnym rozwiązaniem będą oprawki owalne i okrągłe, które w pewnym stopniu "zmiękczą" ogólny zarys twarzy. Dobrym pomysłem będzie zadbanie o oprawki masywne, charakteryzujące się mocną konstrukcją.