Dofinansowanie na okulary NFZ

Kto może ubiegać się o dofinansowanie NFZ na okulary?

Zniżkę na zakup szkieł korekcyjnych mogą otrzymać osoby, które otrzymały receptę na okulary od okulisty, który ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Do okulisty można się zarejestrować na podstawie skierowania od lekarza pierwszego kontaktu w przychodni. Następnie Pacjent powinien się udać do najbliższego oddziału lub delegatury NFZ w celu potwierdzenia prawa do refundacji i uzupełnienia niezbędnych danych.

Ile wynosi dofinansowanie NFZ?

Dofinansowanie do szkieł sferycznych dla osoby dorosłej do +/- 6 dpt. wynosi 17,50 na jedno szkło, przy wadzie wzroku większej niż +/- 6 dpt. dofinansowanie wynosi 35 zł. za jedną soczewkę.

Jak często można ubiegać się o dofinansowanie?

Osoba dorosła (powyżej 18 roku życia) może ubiegać się o dofinansowanie do okularów raz na dwa lata.

Czy można odliczyć refundacje NFZ w sklepie optykhome.pl?

Niestety nie mamy możliwości odliczenia przysługującej refundacji, ale możemy udzielić rabat w wysokości 35 zł na zakup kompletnej pary okularów (oprawa + szkła). Rabat jest udzielany na cenę soczewek okularowych i nie obowiązuje przy wybraniu szkieł poniżej 35 zł.

Jak skorzystać z rabatu?

Aby skorzystać z rabatu prosimy wprowadzić kod rabatowy przy złożeniu zamówienia: refundacja35 (Kod rabatowy NFZ można wykorzystać przy zakupie okularów powyżej 250 zł)