Szkła antyrefleksyjne  to innymi słowy soczewki okularowe pokryte uszlachetniającą powłoką. Takie soczewki okularowe są polecane nie tylko dla osób, korzystających z urządzeń cyfrowych, takich jak komputer czy tablet, ale również dla innych użytkowników okularów, którzy chcą się pozbyć odbić, które powstają na powierzchni gładkiej soczewki, a tym samym zwiększyć komfort użytkowania okularów. Okulary z antyrefleksem zapobiegają zmęczeniu oczu, ze względu na to, iż wzrok nie jest rozproszony na zbędne refleksy świetlne.

Soczewki bez antyrefleksu

Soczewki z antyrefleksem

Obecnie istnieją soczewki z wielowarstwową powłoką antyrefleksyjną, co przekłada się na komfort użytkowania okularów. Między innym soczewki z powłoką oleofobową- SHV, które jest łatwiej utrzymać w czystości, czy bardziej odporne na zarysowania soczewki HVL, lub soczewki, które blokują część szkodliwego niebieskiego światła, emitowanego przez monitory urządzeń cyfrowych- Blue Control.

BlueControl

Szkła okularowe BlueControl są najnowszą generacją soczewek, które zostały stworzone z myślą o użytkownikach komputerów, smartfonów, tabletów. Dzięki soczewkom z powłoką BlueControl możemy ograniczyć część szkodliwego niebieskiego światła, które jest emitowane przez większość urządzeń cyfrowych i oświetlenie LED. Więcej na temat soczewek BlueControl można przeczytać na stronie.

Dla kogo przeznaczone są szkoła do okularów z antyrefleksem?

Tak jak pisaliśmy wcześniej, soczewki z antyrefleksem nie są zalecane wyłącznie dla osób, które dużo czasu spędzają przed komputerem, ale także dla innych użytkowników okularów, którzy cenią komfort.

Zalety szkieł antyrefleksyjnych

Różnorodność powłok antyrefleksyjnych jest bardzo duża, dzięki czemu możemy nie tylko zwiększyć przejrzystość soczewki, ale też komfort użytkowania, czy dopasować je do swoich potrzeb.