Click to Hide Notification

Okulary przeciwsłoneczne Damskie

Chwilowo w tej kategorii nie ma żadnych produktów.

Damskie okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne damskie powinny znajdować się w torebce każdej kobiety, ponieważ nie tylko doskonale chronią wzrok, ale również zapewniają atrakcyjny, nieco tajemniczy wygląd.

Okulary słoneczne damskie - kilka słów o ich historii

Zanim kobiety zaczęły nosić okulary stosowały wachlarzy. Przełom nastąpił w 1929 roku, kiedy to Sam Foster rozpoczął ich sprzedaż. Od tej pory nastąpił ogromny boom na damskie okulary przeciwsłoneczne, które były atrybutem każdej kobiety. W latach pięćdziesiątych królowały okulary marki Ray Ban, a następnie panie pokochały kocie oprawki. W kolejnych latach popularność zdobywały lenonki wzorowane na okularach noszonych przez Johna Lenona. Okulary przeciwsłoneczne ewoluowały w kształcie i rozmiarze, np. Jackie Kennedy uwielbiała duże oprawki, które zakrywały jej pół twarzy, w jej ślady poszły wielkie gwiazdy Hollywood. Dziś damskie okulary przeciwsłoneczne mają za zadanie przede wszystkim chronić wzrok przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Modne damskie okulary przeciwsłoneczne

Obecnie bardzo modne są aviatorki, oprawki o kocich kształtach oraz duże okulary niczym "muchy". Lustrzane okulary przeciwsłoneczne zdobywają coraz większą rzeszę wielbicielek. Ważne, aby okulary były z filtrem UV 400, który zapewnia najlepszą ochronę naszym oczom. Ponadto podczas wyboru okularów należy zwrócić uwagę, czy posiadają one antyrefleks i  polaryzację, co znacznie poprawia kontrast widzenia. Markowe okulary przeciwsłoneczne damskie to doskonały wybór szczególnie dla tych pań, które cenią wysoką jakość w połączeniu z doskonałym designem. Firmowe okulary przeciwsłoneczne z pewnością nie tylko świetnie ochronią nasz wzrok, ale również sprawią, że poczujemy się niczym gwiazdy filmowe dawnego Hollywood.